3GG - realizace a údržba  
 
Realizace & údržba Travní program Vodní program ESHOP                 Reference O nás Kontakty Úvod
 
 
REALIZACE & ÚDRŽBA
  Úvod
  KROK 1: Návrh zahrady
  KROK 2: Design&realizace
  KROK 3: Údržba zahrad
  KROK 4: Záruční doba
  Kácení stromů
  Posudky stromů
  Statické zajištění stromů
  Řez stromů 

REALIZACE & ÚDRŽBA ZAHRAD

Kácení stromů

Kácení stromů klasické - jde o kácení stromů, jenž provádíme všude, kde to podmínky s ohledem na dostatek prostoru a bezpečnost dovolují.
Kácení stromů se v tomto případě provádí většinou za použití běžných pomůcek - mechanický klín, lanový zvedák atd., díky nimž je kácení bezpečnější a přesnější.

Postupné kácení stromů v omezeném prostoru - je fyzicky velmi náročný způsob kácení, při němž se používá stromolezecké či horolezecké techniky. Kácení probíhá s ohledem na velikost okolního prostoru buďto metodou jednoduchého "špalkování", tj. postupného kácení stromů po částech, které se nechávají spadnout do volného prostoru pod strom, nebo se celý strom kácí takzvaně "do lana", což znamená, že kácení probíhá po menších částech či jednotlivých větvích, jenž jsou uvazovány na lano a pomocí kladek, karabin a brzdy následně spouštěny pod kácený strom bez možnosti ohrožení okolních staveb či stromů.
Tento způsob kácení stromů je považován za jednu z nejtěžších arboristických prací.

Postupné kácení stromů z vysokozdvižné plošiny - používáme především v případech, kdy kácení stromu pomocí stromolezeckých či horolezeckých technik je časově či finančně náročnější, nebo je strom určený ke kácení natolik staticky narušený, že jej nelze bez rizika škody či újmy na zdraví pokácet pomocí běžných technik.

Kácení stromů s asistencí mobilního jeřábu - je poměrně efektivní a rychlý způsob kácení stromů v místech, kam má technika přístup. Obzvláště v případech, když se kácí větší strom a jeho části by mohli ohrozit okolí. Kácení je tak mnohem bezpečnější a samozřejmě rychlejší. Díky tomu může být někdy tento způsob kácení stromů také překvapivě levným řešením.

 

 

 

 
3G. Garden s.r.o. Jiráskova 1399, 539 01 HLINSKO