3GG - realizace a údržba  
 
Realizace & údržba Travní program Vodní program ESHOP                 Reference O nás Kontakty Úvod
 
 
REALIZACE & ÚDRŽBA
  Úvod
  KROK 1: Návrh zahrady
  KROK 2: Design&realizace
  KROK 3: Údržba zahrad
  KROK 4: Záruční doba
  Kácení stromů
  Posudky stromů
  Statické zajištění stromů
  Řez stromů 

REALIZACE & ÚDRŽBA ZAHRAD

KROK DRUHÝ: Design a realizace zahrad

Zahradní design je výzva, která nás nutí o zahradě přemýšlet.

Uspořádání a realizace zahrad

Každý metr pozemku je drahocenná komodita, u které je nutné správně využít každičký centimetr. Není nutné osázet celou plochu zahrady rostlinami, které se nám nejvíce líbí, ale vytvořit prostor pro pohyb a rozhled na tom správném místě.
Před realizací zahrady si položte co nejvíce otázek
Dáváte přednost relaxaci na terase s krásným rozhledem po upravené zahradě, upřednostňujete tedy zahradu pro potěchu oka. Bude zahrada patřit dětem či zvířecímu mazlíčkovi? V takovém případě je nutné některé úpravy přizpůsobit tak, aby rostliny odolaly jejich nájezdům. Berete péči o zahradu jako relax po každodenního shonu? V tom případě může být zahrada náročnější na údržbu.

Uspořádání a realizace zahrad
Nezpevněné plochy a realizace zahrad

Nezpevněné plochy a realizace zahrad

Při zahradní realizaci používáme štěrky, oblázky a valouny, velké nášlapné kameny, dřevěné řezy nebo drcenou kůru a probarvenou dřevěnou štěpku.

Voda a realizace zahrad

Voda je okouzlující a přitažlivý živel, který se dá zakomponovat do každé zahradní úpravy. Dá se předvídat jeho chování a vytvářet roztodivné vodní hry, které je možné v nočních hodinách probarvit nejrůznějšími světly. Voda přidává do zahrady dynamiku i statiku zároveň. Voda vytváří zvukovou kulisu, která lahodí uchu a přehluší i každodenní hluk měst a shonu kolem nás. Přináší osvěžení a zvlhčení prostředí kolem nás a naší zahrady.

Voda a realizace zahrad
Osvětlení a realizace zahrad

Osvětlení a realizace zahrad

Osvětlení prodlouží využití obytné zahrady a v teplých nocích vytváří nové vjemy a prohlubuje fantazii.
Správně nasvícená zahrada je nenahraditelná noční scenérie. A v neposlední řadě, nasvícená zahrada může i odlákat zloděje.  

Rostliny a realizace zahrad

Při realizaci zahrady je nejdůležitější správná volba rostlin. Při výběru z tisíců druhů rostlin se může někomu zdát správný výběr jako nadlidský výkon, ale my vám s tímto výběrem rádi pomůžeme. Do zahrady je třeba vybrat rostliny, které snesou různé podmínky, jako je stín, úpal, vlhko nebo sucho, mechanické zatížení, rozdílné fyziologické podmínky půd nebo vodních ploch. Je třeba vědět, které rostliny budou v zahradní kompozici nejlépe vypadat a jakých rozměrů budou dosahovat v průběhu let.
Veškerý rostlinný materiál je dodáván jen v té nejvyšší kvalitě.

Rostliny a realizace zahrad
Závlaha a realizace zahrad

Závlaha a realizace zahrad

Zálivka je nutná především těsně po realizaci a v déle trvajícím suchu. Jen pravidelná závlaha trávníku zaručuje kvalitu travní porost. Bez smaragdově zbarveného trávníku ztrácí zahrada na efektivnosti a kráse. Při zálivce nesmíme zapomínat na vybrané keře a stromy, které by bez pravidelné dodávky vody živořili a vytratil by se jejich estetický význam.

Trávník a realizace zahrad

Při realizaci zahrad můžeme trávník založit dvěmi způsoby. Tím prvním je výsev travního semene, které vyklíčí za 10 až 20 dní. První pokos je zde nutný při výšce prvních stébel trávy 7cm. Trávník zkrátíme na 5cm a postupně snižujeme na 3 až 4cm, zatěžovat zasetý trávník můžeme za dva měsíce.
Druhým způsobem je takzvaný travní koberec, což je 1 až 2 roky starý travní porost a je pro tyto účely připraven srolovaný na paletách. S travním kobercem dosáhneme okamžitý vizuální efekt. Travní koberce můžeme už po čtrnácti dnech zatěžovat.

Trávník a realizace zahrad
Terénní práce a realizace zahrad

Terénní práce a realizace zahrad

Dodáváme veškeré terénní práce včetně dodávky kvalitní zeminy. Terénní práce je vhodné provádět s dostatečným předstihem, aby zemina stačila sednout a chemicky ošetřeny plevel zlikvidovat.

 

 

 

 
3G. Garden s.r.o. Jiráskova 1399, 539 01 HLINSKO